Produse și servicii cu potențial inovativ

Psihologie
  • BML - Bateria Memoriei de Lucru (prof. A. I. Clinciu).
  • Fișă de determinare a maturității mintale la vârste preșcolare (prof. A. I. Clinciu).
  • Baterie de evaluare a copilului preșcolar. Manual tehnic (evaluarea aptitudinii pentru școlarizare - prof. A. I. Clinciu).
  • O nouă versiune a Testului Cuburilor pentru determinarea inteligenței nonverbale (prof. A. I. Clinciu).
  • Ateliere de formare pentru părinți: Utilizarea basmelor pentru îmbunătățirea relațiilor copil—adult (prof. E. Cocoradă).
  • Publicarea unei culegeri de basme elaborate de elevi pentru reducerea inegalităților de gen (prof. E. Cocoradă).

Științe ale educației
  • Programe de formare pentru adulți concepute ca urmare a identificării nevoilor de formare specifice
  • Programe de formare pentru cadrele didactice din învățământul preuniversitar
  • Programe de perfecționare pentru diferite categorii de cadre didactice