European Digital Youth Summit 2018

Group of the European Youth for Change - GEYC anunță invitatia de participare pentru European Digital Youth Summit 2018, eveniment ce va avea loc în data de 14 decembrie 2018 la Universitatea Transilvania din Brașov

Vineri, 14 decembrie, începând cu ora 10:00, se va desfășura la Aula Sergiu T. Chiriacescu evenimentul internațional desfășurat sub Patronajul Parlamentului European, European Digital Youth Summit 2018, în cadrul căruia studenții pot afla cum să profite de programele europene care facilitează accesul la schimburi de tineri, cursuri și burse de studiu, oportunități de voluntariat și internship-uri în instituții ale Uniunii Europene.

Participarea este gratuită și fiecare participant va primi o diplomă în format electronic care să ateste implicarea în eveniment.

Agenda completă a evenimentului: edys.eu

Alte informații pe pagina oficială a evenimentului: https://www.facebook.com/events/2184557918485432/?ti=cl

Prezentările din cadrul conferinței și workshop-urile se vor desfășura în limba engleză.

Partener co-organizator al European Digital Youth Summit 2018: Universitatea Transilvania din Brașov prin Facultatea de Sociologie și comunicare.

Informații suplimentare puteti avea de la dl. lector dr. Florin Nechita (florin.nechita@unitbv.ro)